Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu

Dyskusyjny Klub Książki w Centrum Kultury Foresterium

Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, tym razem odbyło się
w przepięknym i urokliwym miejscu, a mianowicie w Centrum Kultury Foresterium, które zostało oddane do użytku w połowie listopada 2021 r.

Członkowie dwóch klubów  działających już od wielu lat przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zagórzu oraz świetlicy miejskiej w Zasławiu mogli podziwiać to urokliwe i magiczne miejsce. Zobaczyli m. in. sale wirtualnej rzeczywistości, salę projekcyjno-filmową, punkt informacji turystycznej, pracownie artystyczne i pomieszczenia do promocji produktów regionalnych. Zachwyceni byli również salą ruchomych obrazów, która przedstawia  najważniejsze epizody związane z historią obiektu i walk  konfederatów. Atrakcją Foresterium jest wzorowana na XVIII-wiecznej celi, sala mnicha w której będzie można zapoznać się z życiem codziennym  mnichów.

Równie ekscytujących  doznań dostarczają okulary VR dzięki którym  można obejrzeć film przedstawiający między innymi dzień z życia zakonnika widziany od wewnątrz Karmelu, jak i z perspektywy lotu ptaka nad ruinami.

Wszyscy klubowicze zachwyceni byli wycieczką i zwiedzaniem Centrum Kultury Foresterium. Wprawdzie na kwietniowym spotkaniu planowaliśmy  rozmawiać o  książce Malarz dusz – Ildefonnso Falconesa, ale niestety, zwiedzanie tego przepięknego obiektu zajęło nam bardzo dużo czasu i  zmuszeni byliśmy przełożyć dyskusję na kolejny miesiąc.