V Zagórski Kiermasz Wielkanocny - Fotorelacja

W minioną sobotę 8 kwietnia 2017 roku odbył się V Zagórski Kiermasz Wielkanocny organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz oraz Miejsko-Gminna Bibliotekę Publiczną w Zagórzu. Uczestnikami kiermaszu były Koła Gospodyń Wiejskich i Miejskich z całej gminy Zagórz. W tym roku kiermasz odbył się dzięki gościnności naczelnika Pana Zbigniewa Bryndzy w pięknej, przestronnej Sali Sekcji Eksploatacji PKP w Zagórzu. Przygotowane przez Panie wielkanocne stoły uginały się pod ciężarem ozdób i wyrobów gastronomicznych które kusiły smakoszy. Każdy mógł kupić coś dla siebie oraz spróbować regionalnych, wielkanocnych potraw, które zostały przygotowane do degustacji. Główną atrakcją jednak był konkurs na najpiękniejszy koszyk wielkanocny, w którym brało udział trzynaście kół gospodyń. Komisja w składzie: Teresa Kułakowska, Aniceta Brągiel – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagórzu oraz Agnieszka Bar miała dokonać oceny koszyków pod względem wrażenia artystycznego oraz tradycji . Jury miało bardzo trudne zadanie, ale po burzliwych obradach przyznali następujące miejsca:
I miejsce – Koło Gospodyń w Kalnicy
II miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Porażu
III miesce Koło Gospodyń Miejsckich Mieszczanki
Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową, drobne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy Kiermaszu.Całość imprezy uświetnił występ zespołu ludowego działającego przy Kole Gospodyń w Kalnicy.Organizatorzy imprezy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i gościom Kiermaszu Wielkanocnego, którzy tłumnie przybyli, z czego ogromnie się cieszymy, jednocześnie zapraszając do udziału w następnym roku.