Licznik:

Dzisiaj: 407

Razem: 6635276

Wakacje w bibliotece 2018

Dzieci kontra śmieci czyli wakacyjny recykling - ekologicznie i twórczo.

Edukacja ekologiczna jest bardzo ważna szczególnie kiedy mowa o najmłodszych. Zamiast nudnych pogadanek i wykładów warto edukować dzieci poprzez sztukę i dobrą zabawę. I właśnie
w taki spos
ób, wolny wakacyjny czas spędzały dzieci w murach naszej zagórskiej biblioteki. W pierwszym dniu zajęć przerabialiśmy plastikowe butelki na świnki skarbonki. No cóż nie było to łatwe zadanie, ale skarbonki udało się zrobić. Drugiego dnia przerabiamy stare gazety i szary papier na….. dinozaury! Na początku było trochę trudno. Mnóstwo kulek z papieru, wielki bałagan i nie wszystko szło tak jak chcieliśmy. W końcu dzieci podzieliły się na w których wykonywały własne dinozaury. Powstały trzy okazałe gady które można podziwiać w oddziale dla dzieci. Na następnym spotkaniu uczestnicy własnoręcznie ozdabiali torby bawełniane. To produkt ekologiczny wielokrotnego użytku idealnie nadający się do noszenia książek oraz innych drobiazgów. Na ostatnim spotkaniu dzieci wykonywały guzikowe fantazje. Obrazki z guzików to prosty sposób na wyjątkową dekorację dziecięcego pokoju a przy okazji można wykorzystać przedmioty w tym wypadku guziki, które nie są nam już potrzebne i chcemy je wyrzucić, żeby zrobić z nich coś nowego, ładnego, pożytecznego. Oprócz warsztatów plastycznych dzieci miały okazję zobaczyć cztery filmy: Wyspa dinozaurów, Fernando, Pszczółka Maja, Rysiek Lwie Serce. W sumie odwiedziło nas 215 osób.

Wszystkim dzieciom - uczestnikom naszych wakacyjnych spotkań dziękujemy za udział i dobrą zabawę. Serdecznie zapraszamy Was do odwiedzania Biblioteki, uczestniczenia w kolejnych warsztatach, wystawach i korzystania z jej bogatych zbiorów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej zdjęć w galerii: