Licznik:

Dzisiaj: 35

Razem: 6700913

VII Zagórski Kiermasz Wielkanocny

 

Po raz siódmy w sobotę 13 kwietnia 2019 roku odbył się Zagórski Kiermasz Wielkanocny organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz, Miejsko-Gminna Bibliotekę Publiczną w Zagórzu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu, a sponsorem była firma PGNiG Oddział w Sanoku.   Dzięki gościnności Pana Naczelnika Zbigniewa Bryndzy kiermasz odbył się ponownie w Sali  Sekcji Eksploatacji PKP w Zagórzu. Uczestnikami kiermaszu były Koła Gospodyń Wiejskich i Miejskich z całej gminy Zagórz oraz prywatni rękodzielnicy. Przygotowane przez Panie wielkanocne stoły uginały się pod ciężarem ozdób i wyrobów gastronomicznych, które kusiły smakoszy. Każdy mógł kupić coś dla siebie oraz spróbować regionalnych, wielkanocnych potraw, które zostały przygotowane do degustacji. Tegoroczny kiermasz promował czosnek niedźwiedzi roślinę posiadającą właściwości lecznicze a także wyjątkowe walory smakowe, co sprzyja jego wykorzystaniu przy przygotowywaniu wielu potraw. Dlatego też w tym roku Panie z kół gospodyń miały za zadanie przygotować na konkurs potrawę z czosnkiem niedźwiedzim. No i przygotowały każde koło coś innego. Były zupy, roladki, chleb, pasty i pieczeń. Jury miało bardzo trudne zadanie, ale po burzliwych obradach przyznali następujące miejsca:

 

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Morochowie

 

II miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Czaszynie

 

III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnawie

 

IV miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Olchowej

 

     

 

W trakcie kiermaszu zostały również rozdane nagrody w konkursie na Pisankę Wielkanocną skierowanym do dzieci i młodzieży z zagórskich szkół. Pisanek było naprawdę dużo ponieważ w regulaminie była informacja, że pisanki zostaną przekazane Fundacji Czas Nadziei którą na kiermaszu reprezentował Łukasz Bańczak -  a ta w trakcie trwania imprezy będzie je sprzedawać. Uzyskane pieniądze zostaną wpłacone na leczenie mieszkańca Zagórza Grzegorza Zielińskiego.

 

Dla maluchów, które często się nudzą był przygotowany kącik przez Panie z Myszkowych animacji dla dzieci – gdzie dzieciaczki mogły sobie pomalować twarz, schować się w bańce mydlanej, wyczarować figurkę z balonika.

 

Całość imprezy uświetniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej z Łukowego przygotowane przez Panią Bogumiłę Gocek  oraz z Poraża przygotowane przez Pana Mariusza Skibę. Tegoroczny Kiermasz prowadziła Pani Joanna Pisula. Organizatorzy imprezy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i gościom Kiermaszu Wielkanocnego, którzy tłumnie przybyli, z czego ogromnie się cieszymy i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Zagórzu.

Więcej zdjęć w galerii: