Licznik:

Dzisiaj: 301

Razem: 6635170

Tydzień Bibliotek 2020 Zasmakuj w Bibliotece

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Wydarzenia biblioteczne rozpoczynają się 8 maja, czyli w Dniu Bibliotekarza i trwają przez tydzień do 15 maja. W tym roku ze względu na pandemię większość zaplanowanych imprez nie może się odbyć więc musimy świętować inaczej. Dzisiaj chciałam Wam zaprezentować kilka z całej masy książek o super bibliotekarzach i bibliotekach, żeby udowodnić Wam, że ten zawód wcale nie jest nudny.

Najmłodszym Kicia Kocia i Samochodzik Franek opowiedzą o swoich ulubionych bibliotekach. Agnieszka Stelmaszyk w swojej książce Zbawcy książek rozwiąże razem z Wami i bohaterami opowieści zagadkę i przeprowadzi śledztwo bo ktoś w szkolnej bibliotece niszczy książki.

Z zagadką w i biblioteką w tle są też książki Zofii Staniszewskiej Zagadka Biblioteki i Klausa Hagerupa O dziewczynce, która chciała ocalić książki.

No i książki dla najstarszych czytelników, które serdecznie polecam to seria Brandona Sandersona Alcatraz kontra bibliotekarze mamy pięć tomów przygód, powieść Josteina Gaardera (autora znanego po wydaniu młodzieżowej książki będącej wprowadzeniem do filozofii  Świat Zofii) Magiczna Biblioteka Bibbi Bokken oraz Biblioteka pana Lemoncella autorstwa Chrisa Grabensteina.

Zapraszam serdecznie po te ale oczywiście i po inne książki.