Licznik:

Dzisiaj: 384

Razem: 6635253

Książki dla dzieci o sztuce

Książki o sztuce to dla każdego dziecka pierwszy kontakt z prawdziwą sztuką. Piękna książka jest jak wyprawa do galerii sztuki. Dlatego tak bardzo ważny jest dobór lektur, które mają wysoki poziom literacki i artystyczny. Wychowanie przez sztukę ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Sztuka nie tylko rozwija wyobraźnię, ale dzięki swoim wartościom wzbogaca naszą osobowość, wyrabia smak estetyczny, przybliża kulturę różnych epok i narodów. Dziś chcę wam pokazać książki, które znakomicie wprowadzają dzieci w świat sztuki, pokazują jej istotę, przystępnie prezentują najciekawsze dzieła, a dzięki przyjaznej
i atrakcyjnej formie są w stanie je nią naprawdę zainteresować. Co więcej, chcę wam pokazać książki dla r
óżnych grup wiekowych będzie coś przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych, a także nieco starszych uczniów.

Seria Malarze Dzieciom: "Czyj to domek?", "Baletnice", "W sekretnym ogrodzie" Agnieszki Starok

Książki są kartonowe i dość duże (format A4). Ilustracjami są obrazy znanych malarzy, które zostały tak umiejętnie dobrane i zestawione, że na ich podstawie powstało spójne opowiadanie. Historyjki są proste i nie ma się co doszukiwać w nich jakiejś niezwykłej głębi, ale to znakomity sposób, żeby nawet bardzo małe dzieci obcowały ze słynnymi dziełami sztuki. Tekstu w książkach jest niewiele, są za to na każdej stronie piękne reprodukcje, które podczas lektury dziecko ogląda i zapamiętuje, oswajając się z nimi. Myślę, że w przypadku 2- czy 3-latka, jeśli zapamięta on nazwisko malarza i kilka jego prac, to już jest duży sukces - pewnie wielu dorosłych nie potrafiłoby przypisać tylu prac konkretnym malarzom.

Seria Wielcy Malarze dla Dzieci: Van Gogh Kamil i słoneczniki” / Claude monet i jego magiczny ogród” Laurenca Anholta

Okrzyknięta mianem bestsellerowej niesamowita seria autorstwa Laurence’a Anholta pomoże wprowadzić dzieci w świat malarstwa. Opowieści nie tylko rozbudzają wyobraźnię plastyczną dzieci, lecz także w atrakcyjny i zrozumiały sposób edukują na temat historii sztuki i życia malarzy oraz ich twórczości.

Seria Magiczny Ogród Sztuki: :Pożegnanie Powstańca Artura Grottgera”, Canaletto malarz Warszawy”,
W altanie Aleksandra Gierymskiego” Justyny Mrowiec

W każdym tomie naszej serii znajduje się reprodukcja obrazu wraz z podstawowymi informacjami na jego temat: tytułem, nazwiskiem autora, datą powstania i techniką malarską, w jakiej został wykonany. Aby nieznane dzieła stały się bliższe i bardziej zrozumiałe, stworzyliśmy opowiadania, których dziecięcy bohaterowie trafiają do świata z obrazu, gdzie zawierają nowe znajomości i przeżywają niecodzienne przygody. Poszerzaniu wiedzy służą różnorodne ćwiczenia i informacje o wszystkim, co wiąże się z obrazem: czasem, w jakim powstał, historią, którą zainspirowała malarza, detalami, pokazanymi na płótnie.