Licznik:

Dzisiaj: 331

Razem: 6635200

Książki dla dzieci o mamie i macierzyństwie

Dzień Matki  to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany. W Polsce obchodzone jest 26 maja. Z tej właśnie okazji przygotowałam dla Was kilka książeczek o mamie z naszej biblioteki.
“Mama” H. Delforge, Q. Greban
Przepiękna książka dla każdej mamy i każdego dziecka. Tekst napisana wierszem jest zabawny, wzruszający, skłaniający do przemyśleń. Niesamowite są w tej książce ilustracje przedstawiającw mamy
 w różnych czasach, środowiskach i kulturach. Każda mama jest inna a to co je łączy to zapewnienie swoim dzieciom miłości i bezpieczeństwa.
„Nasza Mama czarodziejka” J. Papuzińska
Opowieść o mamie, która jak  wszystkie  mamy jest czarodziejką i lekarstwem na wszelkie problemy
 i strachy. Mama, główna bohaterka wygląda całkiem zwyczajnie. Lubi bawić się ze swoimi dziećmi i zawsze przychodzi z pomocą, gdy coś jest nie tak.
„Mama na diecie” P. de Kemmeter
Mama pingwin całe dnie czyta różne czasopisma dla kobiet. Z przepisów, które w nich znajduje gotuje pyszne dania dla męża i synka. Ale pewnego dnia postanawia zostać szczupłą pingwinicą i rozpoczyna dietę. Teraz w rodzinie pingwinów na stole pojawiają się same dietetyczne potrawy a centralne miejsce w domu zajmuje waga.
„Uśmiech dla żabki” P. Wechterowicz, E. Dziubak
Pewnego dnia, kiedy Pani Żaba krzątała się po swoim sklepie w pewnym momencie poczuła drobne ukłucie w sercu i zaniepokoiła ją myśl, że jej Żabce coś się stało. Domyśliła się, że córeczka wzdycha z tęsknoty i nic jej nie cieszy. Po chwili wpadła na pewien nietypowy pomysł którym jest czuły i promienny uśmiech. Ta wyjątkowa opowieść o żabce i jej leśnych przyjaciołach i wielkiej mocy uśmiechu potrafi wzruszyć i dorosłego i dziecko.
„Mama” P. Wechterowicz
Mama – każda jest inna. Bez względu na to czy ma płetwy czy grzywkę jest zawsze pierwsza i najważniejsza. Jest silna, roześmiana cudownie przytula i śpiewa kołysanki. I jest ozdobą rodziny.