Biblioteka Bezglutenowa

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu wzięła udziałw konkursie realizowanym z inicjatywy
Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, firmy Good Books we współpracy
z Justyną Tarkowską (pracownia graficzna Mile Widziane).
W konkursie dla bibliotek, które chciały dołączyć do Bibliotek Bezglutenowych,
były trzy zadania do wyboru: napisanie wierszyka o tematyce związanej z glutenem, celiakią i dietą bezglutenową, zrobienie zdjęcia na temat bezglutenowego odżywiania albo przesłanie przepisu na bezglutenowe danie.
My wysłałyśmy przepis na jesienną zupę krem z dyni.
Przepis się spodobał a w nagrodę otrzymałyśmy zestaw książeko tematyce celiakii i diety bezglutenowej,
książki będzie można wypożyczyć w naszej bibliotece a zainteresowanych tym tematem zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz strony projektu Biblioteki Bezglutenowe.