Licznik:

Dzisiaj: 273

Razem: 6950420

Wakacje w BIBLIOTECE

Wakacje w Bibliotece

We wtorkowy poranek rozpoczął się cykl spotkań dla najmłodszych, którzy jeszcze nie wyjechali na letni wypoczynek pt. „Wakacje w Bibliotece”. Jako pierwsze odbyły się warsztaty plastyczne. Jak się okazuje na wszystkim można malować. Naszym „płótnem malarskim” był stretch. Wszyscy nasi uczestnicy zauważyli że, malowanie na folii jest zupełnie inne niż malowanie na papierze a efekty są zaskakujące. Przezroczysta folia pozwala zobaczyć swoje dzieło z dwóch stron dając nowe spojrzenie na namalowany obrazek. Dzieciom bardzo się to podobało. Rezultaty ich twórczości zobaczcie na zdjęciach.

 

 

Drugi dzień był filmowy. Dzieci zobaczyły film pt. „Trolle 2” w wyremontowanej sali kinowej.

Wakacyjny tydzień drugi rozpoczął się filcowaniem. Filcowanie jedna z najstarszych metod tworzenia tkaniny. Metody filcowania są dwie – na sucho oraz na mokro. Każda z nich wymaga innych narzędzi. Przynajmniej na początku warto zdecydować się na jedną technikę – w ten sposób unikniemy kosztów. My wybrałyśmy metodę na mokro, żeby uniknąć boleśnie pokłutych paluszków. Dzieciaki miały za zadanie wykonać broszkę kwiatek z wełny czesankowej. Poradziły sobie świetnie co widać na zdjęciach. W filmową środę obejrzały film animowany pt.:”Tajni i fajni”.

Wakacyjny tydzień trzeci rozpoczęły zajęcia artystyczne. Dzieci poznały ciekawą technikę plastyczną która nazywa się kalkograf. Ta technika polega na odbijaniu przygotowanych kompozycji z kartonu, sznurków, tektury falistej, trawy i listków oraz innych materiałów o ciekawej fakturze z wykorzystaniem kalki maszynowej. O tej metodzie opowiedziała dzieciom często współpracująca z biblioteką nauczycielka plastyki Edyta Putyra. Oczywiście zaskakujące efekty możecie zobaczyć na zdjęciach.

W filmową środę dzieci obejrzały film pt. „Anastazja”.

Wakacyjny czwarty tydzień zajęć to warsztaty eko z wykorzystaniem papieru pakunkowego oraz skrawek papieru i tak powstały piękne bajkowe ryby. Jednym słowem sztukę można tworzyć ze wszystkiego.

W środę dzieci obejrzały film pt. „Asteriks i Obeliks. Tajemnica Magicznego Wywaru

Więcej zdjęć w galerii :