Licznik:

Dzisiaj: 192

Razem: 6950339

Podsumowanie wakacji

Pierwszy miesiąc wakacji 2021 roku mamy już za sobą, ale radosny nastrój, dobra zabawa połączona niekiedy z edukacją, spontaniczny śmiech i dziecięcy gwar, który towarzyszył nam przez cały ten czas zachowamy w pamięci do następnego spotkania.
W lipcowe wtorki odbywały się zajęcia plastyczne. Na pierwszym spotkaniu dzieci malowały na  stretchu. Wszyscy nasi uczestnicy zauważyli że, malowanie na folii jest zupełnie inne niż malowanie na papierze a efekty są zaskakujące. Przezroczysta folia pozwala zobaczyć swoje dzieło z dwóch stron dając nowe spojrzenie na namalowany obrazek. W kolejny wtorek uczestnicy naszych spotkań byli zaskoczeni ponieważ na stołach pojawiły się miski z ciepłą wodą i mydło. To wszystko było nam potrzebne do  filcowania. Filcowanie to jedna
z najstarszych metod tworzenia tkaniny. Metody filcowania są dwie – na sucho oraz na mokro. Każda z nich wymaga innych narzędzi. Przynajmniej na początku warto zdecydować się na jedną technikę – w ten sposób unikniemy kosztów. My wybrałyśmy metodę na mokro, żeby uniknąć boleśnie pokłutych paluszków. Dzieciaki miały za zadanie wykonać broszkę kwiatek z wełny czesankowej. Każdemu się udało, efekty były zaskakujące. W następnym tygodniu dzieci poznały ciekawą technikę plastyczną która nazywa się kalkograf. Ta technika polega na odbijaniu przygotowanych kompozycji z kartonu, sznurków, tektury falistej, trawy i listków oraz innych materiałów o ciekawej fakturze z wykorzystaniem kalki maszynowej. Ostatni wtorek był eko. Powstały przepiękne ryby z wykorzystaniem papieru pakunkowego oraz licznych papierowych skrawków  więc możemy powiedzieć, że sztukę można tworzyć ze wszystkiego.

W wakacyjne lipcowe środy dzieci miały okazję w wyremontowanej sali kinowej MGOKiS oglądać filmy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zagórzu dziękuje wszystkim dzieciom za udział
w wakacyjnych zajęciach oraz za miło spędzony czas. Dziękujemy również Pani Edycie Putyrze za pomoc w organizacji i prowadzeniu warsztatów. Jednocześnie zapraszamy do korzystania z biblioteki  i życzymy dobrych wyników w nauce w nowym roku szkolnym 2021/2022.

Elżbieta Raus