Licznik:

Dzisiaj: 229

Razem: 6950376

Mała książka - wielki człowiek

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu po raz kolejny przystąpiła do projektu promującego czytanie wśród najmłodszych. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Dofinansowany przez Ministerstwo Kultury
i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania
z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę)
i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.