Licznik:

Dzisiaj: 325

Razem: 6950472

Czytniki e-booków

Szanowni Czytelnicy!

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu uruchomiła bezpłatną usługę wypożyczania czytników.

Jak to działa?

Czytnik wypożyczany jest na 1 miesiąc z możliwością jednokrotnego przedłużenia terminu zwrotu o kolejny miesiąc, o ile nie zostanie zamówiony przez kogoś innego. Aby zaoferować wypożyczającym szeroki wybór książek, biblioteka przystąpiła do Konsorcjum Podkarpackiego LEGIMI dzięki któremu jest możliwość korzystania z 66 000 e-booków i 40 000 audiobooków.

Jesteś zainteresowany? Przyjdź do biblioteki i zapytaj bibliotekarza o szczegóły.

Regulamin udostępniania czytników e-booków

  1. Czytniki e-booków można wypożyczyć w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zagórzu w Wypożyczalni dla dorosłych po zamówieniu w systemie lub osobiście.
  2. Z usługi wypożyczania e-czytników mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie, posiadające aktywną kartę biblioteczną Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagórzu.
  3. Można wypożyczyć 1 czytnik na okres 1 miesiąca z możliwością jednokrotnego przedłużenia terminu zwrotu o kolejny miesiąc, o ile nie został zamówiony przez kogoś innego.
  4. Przedłużenia można dokonać najpóźniej w dniu zwrotu.
  5. Opłata za przekroczenie terminu zwrotu czytnika wynosi 1 zł za dzień.
  6. Przy wypożyczaniu e-czytników korzystający zobowiązany jest do okazania dowodu osobistego i podpisania oświadczenia.
  7. Użytkownik biblioteki może za pomocą programu bibliotecznego Sowa złożyć zamówienie na czytnik. Informacja o stanie realizacji zamówienia jest dostępna na bieżąco na koncie czytelnika wymienionego wyżej programu.
  8. Zamówiony czytnik powinien być odebrany w ciągu 3 dni; po upływie tego terminu czytnik może być wypożyczony innemu czytelnikowi.
  9. Przed zwrotem czytnika użytkownik zobowiązany jest do usunięcia wszystkich wgranych przez siebie plików i oddania urządzenia w stanie takim, w jakim go wypożyczył.
  10. Biblioteka nie ponosi odpowiedzialności z tytułu praw autorskich do materiałów wykorzystanych przez użytkowników.